Sri Lanka Vizesi Nasıl Alınır? 1. Sri Lanka e-vize servisine gidilir: Web
 2. Bireysel başvuru (individual) seçilir
 3. Bir sayfalık kısa form doldurulur
 4. 35 USD başvuru ücreti ödenir
 5. 24 saat içerisinde vize onay e-maili posta kutunuza düşer
Bu madde madde özetin ardından biraz daha detaylı bir açıklama yapalım. Öncelikle eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Sri Lanka'ya seyahat etmek için vize alması gerekli midir diye merak ederseniz cevabımız evet. T.C vatandaşları Sri Lanka'ya ancak vize ile girebilirler. Buna  umumi (eski alışkanlığımızla lacivert) ve yeşil pasaportlar dahildir. 

İnternette yapacağınız bir arama (Sri Lanka Vizesi) sizi dış işleri bakanlığının hala yayında olan "Sri Lanka'ya seyahat edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine" başlıklı bir duyurusuna götürebilir. Bu sayfada vizeye ihtiyacınız olmadığı ama sınır görevlileri bunu bilmediği için sorun yaşanabildiğine dair bir bilgilendirme göreceksiniz. Bu bilgi ne yazık ki güncel değil. Sri Lanka'ya giriş yapabilmeniz için ya sınır kapısında vize almanız, ya da evize başvurusu yapmanız gerek. Ancak bu bir fornaliteden ibaret.

Sınır kapısında alacağınız vize için sizden istenen ücret 50 USD. Eğer vizeyi elektronik oalrak alırsanız başvuru ücreti 35 USD. Sınırda bekleme, dil problemi yaşama gibi ihtimalleri de hesaba katınca hiç üşenmeyin e-vize sayfasına uğrayın.

Peki Sri Lanka vizesi için gereken belgeler neler? Sadece pasaportunuz. Online formda size şunlar sorulacak.

 • Pasaport bilgileriniz
 • Seyahat tarihleriniz
 • Sri Lanka'da kalacağınız adres (Sadece otel adı ve şehir de yazabilirsiniz, birden çok şehirde kalacaksanız ilk konaklayacğınız yeri yazabilirsiniz sadece)
 • Sri Lanka'dan çıkış yapacağınız sınır kapısı (uçakla gidip gelecekseniz bu zaten Colombo olacak)
 • Havayolu adı ve uçuş numarası (Bu THY için TK 6458 )
 • Mesleğiniz
işte bu kadar.

Sri Lanka gerçekten de mutlaka gidilip görülmesi gereken ülkelerden birisi ve e-vize uygulamasıyla Hindistan'a göre vize prosedürü de artık çok daha rahat. Bol seyahatli günler dilerim
Sri Lanka Vizesi Nasıl Alınır? Sri Lanka Vizesi Nasıl Alınır? Reviewed by Pangaean on 8:15:00 AM Rating: 5

No comments